/Files/images/Изображение 076_44.jpg

Технічна творчість – не гра і не забава, - це діло державної важливості.

/Files/images/СЮТ_.gif


Городнянська міська станція юних техніків заснована 14 липня 1964 року.

З дня відкриття директорами були:

1964 – 1976 р.- Пилипенко Анатолій Родіонович,

1976 – 1981р.- Горбунов Олександр Васильович,

1981 – 1988р.- Теліман Юрій Миколайович,

1988 – 2007р.- Жаловський Юрій Анатолійович

Нині колектив очолює Панасевич Ігор Петрович.

В 2006 році станція юних техніків пройшла експертизу освітньої діяльності та атестована на достатній рівень. В 2015 році - наступна атестація, яка покаже, над чим працював колектив і як. Станція зберегла свій напрямок: закладає фундамент майбутніх особистостей в професійному навчанні. Ведеться кропітка робота з профорієнтації: визначаються інтереси та нахили дітей, потім вони закріплюються, направляються в потрібне русло. За роки існування закладу тисячі дітей знайшли можливість у вільний час всебічно розвинути власні здібності, повноцінно організувати своє позашкільне життя. Для більшості молоді Городнянська станція юних техніків стала острівцем дитячого щастя! Зараз в станції працюють 30 груп, які охоплюють близько 400 дітей нашого міста та сіл району. Навчання в станції доступно для дітей різних соціальних груп: воно безкоштовне.

Гуртки що це? Це дуже цікаве захоплення!

На базі Городнянської СЮТ у 2012 році проходив міжнародний семінар педагогів-позашкільників, в якому приймали участь делегації з Білорусії, Росії та України. До цієї події був змонтований фільм на російській мові для того, щоб наші колеги могли зрозуміти про що іде мова.

/Files/images/0,5х2.jpg частина перша "Крила творчості"

/Files/images/0,5х2.jpg частина друга "Крила творчості"

Прийдіть до нас і ви потрапите у світ творчості і прекрасного!


Директори Городнянської міської станції юних техніків

/Files/images/direktori/1_дир.jpg1964 – 1976 р.- Пилипенко Анатолій Родіонович /Files/images/direktori/2_дир.jpg1976 – 1981р.- Горбунов Олександр Васильович/Files/images/direktori/3_дир.jpg1981 – 1988р.- Теліман Юрій Миколайович/Files/images/direktori/4_дир.jpg1988 – 2007р.- Жаловський Юрій АнатолійовичГородня СЮТ2007 рік Панасевич Ігор Петрович
Якщо чомусь вчитися, то вчитися досконало

керівник гуртка В 1980 році на станцію прийшов працювати керівником гуртків фото Шупа Вадим Феодосійович. Він закінчив Київський інженерно – будівельний інститут, за фахом – будівельник мостів. Вадим Феодосійович об’їздив майже всю територію колишнього Радянського Союзу. Він будував мости на далекій півночі, в Сибіру, прокладав мости через Дніпро, навіть через маленьку річку Снов в м. Щорс. І завжди з ним був незмінний супутник – фотоапарат. Фотографія – це хобі Вадима Феодосійовича. На його знімках відображена краса природи багатьох куточків країни, емоції людей, будівництва століття.

З приходом на станцію Вадима Феодосійовича робота гуртків фото пожвавилася. Діти займались зйомкою, обробкою, друкуванням фотографій, приймали участь в очних та заочних конкурсах,

/Files/images/555.jpg працювали з фотокамерою, створювали фільми. Багатьом підліткам він прищепив любов до фотографування, уміння побачити у давно баченому і звичайному незвичне.

Хто знав Вадима Феодосійовича, пам’ятає його як людину інтелігентну, високоосвічену, інтелектуально розвинуту, з почуттям гумору, гарного оповідача, який годинами міг розповідати про цікаві епізоди свого життя. А як він грав на фортепіано!

Колеги його цінували як досвідченого знавця фотосправи. Все життя він займався самоосвітою, черпав знання з книг, удосконалював свої практичні навички: адже життєве кредо Вадима Феодосійовича було таким: “ Якщо чомусь вчитися, то вчитися досконало”.

/Files/images/0,5х2.jpg Вадим Феодосійович залишив нащадкам багатий фотоматеріал і глибоку пам’ять про себе.


Керівник гуртка “ Пионерская правда” зумовила його життєвий шлях.

В ті далекі роки, коли радіоприймач був “ чудом віку”, в газеті була опублікована стаття “ Схема детекторного радіоприймача”. Цікавість до нового підштовхнула на пошук дроту, сірки та свинцю для детектора, головних телефонів, фольги для конденсаторів. І коли зібраний приймач запрацював, безмежна радість заполонила душу.

Гурток в Будинку школярів, де перший керівник Мірошниченко Олександр Петрович став взірцем в радіосправі на все життя, військова школа радіомеханіків, робота радіомайстром, електриком – механіком … і 1969 рік: запрошення на роботу керівником радіогуртків в нещодавно відкриту станцію юних техніків.

Як педагог, Олег Михайлович набув глибоких знань в сфері радіосправи, мав широку ерудицію, був схильний до пошуку однодумців. Він міг за зовнішніми ознаками визначити духовний стан і настрій кожного вихованця, міг оголосити своєрідний конкурс на творчу роботу будь – якого змісту. Так він визначав коло інтересів дітей. І лише після цього відкривав перспективу – показував їм, як у майбутній спільній справі буде потрібна винахідливість, розмаїтість їх здібностей. Не одне покоління дітей за весь трудовий шлях Олега Михайловича пройшло через гуртки радіоконструювання. Вони любили свій гурток, свого педагога – наставника, адже більшість учнів саме тут обрали собі професію, пов’язали своє життя з радіосправою. 40 років Олег Михайлович присвятив залученню молоді до технічної творчості. За багаторічну роботу відмічений знаком “ Відмінник освіти України”, медаллю “ За трудову доблесть”, був делегатом V з’їзду вчителів України . Він пійшов в інший світ 23.09.2006.

/Files/images/0,5х2.jpg Пам’ять про нього і частина його душі назавжди залишиться в справах його .початкового рівня

Наш методист.

Так майбутні конструктори, інженери роблять перший крок в захоплюючий і складний світ техніки.

В Городнянській станції юних техніків працює гурток початкового технічного моделювання, керівником якого є талановита, обдарована людина – Пилипенко Наталя Вікторівна.

Саме з початкового технічного моделювання починається технічна творчість молодших школярів. І дуже швидко виявляється, що в світі техніки є багато цікавих справ, які під силу навіть першачку. Так, не дуже просто працювати за схемами чи кресленням, але час летить непомітно – і всього через декілька занять вчорашній новачок з гордістю демонструє своїм товаришам автомобіль, вітрильну яхту чи літаючу модель, зроблені власноруч поки що з картону.

Фото різних виробів тут...

Ще декілька занять – і керівник пропонує провести перші змагання, де є і переможці, і призи…

Наталя Вікторівна цікаво і змістовно будує свій навчальний процес і спрямовує його на трудове і духовне виховання гуртківців. Вона знайомить дітей з різними видами технічної творчості, розвиває конструкторські здібності, винахідливість, просторове і логічне мислення, уяву, фантазію, здатність проявляти творчу ініціативу.

Гуртківці Наталії Вікторівни – неодноразові призери обласних змагань з початкового технічного моделювання.


паперопластика Керівник гуртків «Моделювання іграшок – сувенірів».

Шулдик Людмила Степанівна свою трудову діяльність в Городнянській станції юних техніків розпочала у 2009 році і швидко адаптувалась в колективі. За короткий час опанувала специфіку роботи в позашкільному закладі.

Людмила Степанівна володіє широким спектром діяльності: вміє малювати, ліпити, в’язати, шити, конструювати. ЇЇ багатогранний талант постійно вдосконалюється. Своїми знаннями і вміннями вона охоче ділиться з дітьми. На заняттях використовує нетрадиційні сучасні методи навчання . Діти із задоволенням відвідують її заняття. Спільна праця дає гарні результати. ЇЇ учні – постійні учасники і переможці обласної і Всеукраїнської виставок «Знай і люби свій край». Їх творчі роботи відрізняються вишуканістю, колоритністю.

За підготовку гуртківців – переможців виставок Людмила Степанівна нагороджена дипломом І ступеня управління освіти і науки ОДА.


/Files/images/zagruzit/Рамка.jpgКерівник гуртка народної творчості

Кузнецова Ірина Олегівна прийнята в станцію юних техніків на посаду керівника гуртків народної творчості в 2014 році. Вона – не новичок у позашкіллі.

Має вищу педагогічну освіту, за спеціальністю – вчитель образотворчого мистецтва. 5 років пропрацювала керівником гуртків у РЦДЮТ.

Людина обдарована, має витончений художній смак та почуття прекрасного. Це все відтворюється в роботах художниці та її вихованців.
/Files/images/555.jpg районні змагання з цього виду спорт


автомодельний Не одне покоління навчалось і виховувалось на традиціях гуртків автотрасового моделізму.

Близько 30 років Жаловський Анатолій Петрович працює на станції юних техніків. Про таку людину, як він, говорять: “ Майстер на всі руки”. Він майже все вміє: навчав дітей конструювати саморобні картинги, будувати авто- і трасові моделі, створювати прилади різних конструкцій та призначень.

У формуванні майбутніх техніків, конструкторів, інженерів велике значення мають технічні гуртки і такі самовіддані та працелюбні керівники, як Анатолій Петрович. Протягом всієї педагогічної трудової діяльності він ніс любов до дітей, до технічної творчості: вмів передати їм свою майстерність та знання, зацікавлював, розвивав їх здібності та нахили, створював умови для самореалізації кожного гуртківця, виховував творчу особистість. Він зумів довести дітям, що технічна творчість – це свобода вибору, крок у невідоме, це новизна, здогадка, евристичне прозріння, що викликає натхнення, радість, віру у свої сили.

/Files/images/0,5х2.jpg Гурткові змагання з трасового моделізму...

Діти люблять свій гурток, вчителя, вдячні йому за доброзичливість, взаємодопомогу, цінують його “ золоті руки”.

_____________________________________________________________________

Жаловський Сергій Юрійович

/Files/images/zagruzit/IMG_2687.jpg Любов до технічної творчості своїм синам прищепив батько Жаловський Юрій Анатолійович, відомий в області та за її межами корифей авіамодельної справи. Змалку вони бігали до батька на роботу; не помітили, як захопилися авіамоделізмом.

Дитяча гра "пускати паперові літаки" перетворилася в щоденну працю на заняттях гуртка. Сергій конструював кордові та вільнолітаючи моделі, приймав участь у обласних та Всеукраїнських змаганнях, став першорозрядником з авіамодельного спорту.

Після закінчення школи прийшов в станцію на роботу керівником гуртків, паралельно навчався в Чернігівському інституті ім. Т.Г.Шевченко. 14 років навчав дітей авіасправі. Але життя внесло свої корективи: він покинув улюблену роботу.

Дитяча мрія - конструювати літаки - повернула згодом його в станцію юних техніків. Зараз Сергій Юрійович готує нову зміну юних авіамоделістів.

Кiлькiсть переглядiв: 484

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Дата останньої зміни 15 Січня 2019

Фотогалерея