/Files/images/Изображение 076_44.jpg

Технічна творчість – не гра і не забава, - це діло державної важливості.

Городнянська міська станція юних техніків заснована 14 липня 1964 року.

З дня відкриття директорами були:

1964 – 1976 р.- Пилипенко Анатолій Родіонович,

1976 – 1981р.- Горбунов Олександр Васильович,

1981 – 1988р.- Теліман Юрій Миколайович,

1988 – 2007р.- Жаловський Юрій Анатолійович

Нині колектив очолює Панасевич Ігор Петрович.

В 2006 році станція юних техніків пройшла експертизу освітньої діяльності та атестована на достатній рівень. В 2016 році була наступна атестація, яка атестувала станцію на достатній рівень. Станція зберегла свій напрямок: закладає фундамент майбутніх особистостей в професійному навчанні. Ведеться кропітка робота з профорієнтації: визначаються інтереси та нахили дітей, потім вони закріплюються, направляються в потрібне русло. За роки існування закладу тисячі дітей знайшли можливість у вільний час всебічно розвинути власні здібності, повноцінно організувати своє позашкільне життя. Для більшості молоді Городнянська станція юних техніків стала острівцем дитячого щастя! Зараз в станції працює 22 групи, які охоплюють близько 300 дітей нашого міста та сіл району. Навчання в станції доступно для дітей різних соціальних груп: воно безкоштовне.

Гуртки що це? Це дуже цікаве захоплення!

На базі Городнянської СЮТ у 2012 році проходив міжнародний семінар педагогів-позашкільників, в якому приймали участь делегації з Білорусії, Росії та України. До цієї події був змонтований фільм на російській мові для того, щоб наші колеги могли зрозуміти про що іде мова.

/Files/images/0,5х2.jpg частина перша "Крила творчості"

/Files/images/0,5х2.jpg частина друга "Крила творчості"

Прийдіть до нас і ви потрапите у світ творчості і прекрасного!


Директори Городнянської міської станції юних техніків

/Files/images/direktori/1_дир.jpg1964 – 1976 р.- Пилипенко Анатолій Родіонович /Files/images/direktori/2_дир.jpg1976 – 1981р.- Горбунов Олександр Васильович/Files/images/direktori/3_дир.jpg1981 – 1988р.- Теліман Юрій Миколайович/Files/images/direktori/4_дир.jpg1988 – 2007р.- Жаловський Юрій АнатолійовичГородня СЮТ2007 рік Панасевич Ігор Петрович

















керівник гурткаЯкщо чомусь вчитися, то вчитися досконало

В 1980 році на станцію прийшов працювати керівником гуртків фото Шупа Вадим Феодосійович. Він закінчив Київський інженерно – будівельний інститут, за фахом – будівельник мостів. Вадим Феодосійович об’їздив майже всю територію колишнього Радянського Союзу. Він будував мости на далекій півночі, в Сибіру, прокладав мости через Дніпро, навіть через маленьку річку Снов в м. Щорс. І завжди з ним був незмінний супутник – фотоапарат. Фотографія – це хобі Вадима Феодосійовича. На його знімках відображена краса природи багатьох куточків країни, емоції людей, будівництва століття.

З приходом на станцію Вадима Феодосійовича робота гуртків фото пожвавилася. Діти займались зйомкою, обробкою, друкуванням фотографій, приймали участь в очних та заочних конкурсах,

/Files/images/555.jpg працювали з фотокамерою, створювали фільми. Багатьом підліткам він прищепив любов до фотографування, уміння побачити у давно баченому і звичайному незвичне.

Хто знав Вадима Феодосійовича, пам’ятає його як людину інтелігентну, високоосвічену, інтелектуально розвинуту, з почуттям гумору, гарного оповідача, який годинами міг розповідати про цікаві епізоди свого життя. А як він грав на фортепіано!

Колеги його цінували як досвідченого знавця фотосправи. Все життя він займався самоосвітою, черпав знання з книг, удосконалював свої практичні навички: адже життєве кредо Вадима Феодосійовича було таким: “ Якщо чомусь вчитися, то вчитися досконало”.

/Files/images/0,5х2.jpg Вадим Феодосійович залишив нащадкам багатий фотоматеріал і глибоку пам’ять про себе.


Керівник гуртка “ Пионерская правда” зумовила його життєвий шлях.

В ті далекі роки, коли радіоприймач був “ чудом віку”, в газеті була опублікована стаття “ Схема детекторного радіоприймача”. Цікавість до нового підштовхнула на пошук дроту, сірки та свинцю для детектора, головних телефонів, фольги для конденсаторів. І коли зібраний приймач запрацював, безмежна радість заполонила душу.

Гурток в Будинку школярів, де перший керівник Мірошниченко Олександр Петрович став взірцем в радіосправі на все життя, військова школа радіомеханіків, робота радіомайстром, електриком – механіком … і 1969 рік: запрошення на роботу керівником радіогуртків в нещодавно відкриту станцію юних техніків.

Як педагог, Олег Михайлович набув глибоких знань в сфері радіосправи, мав широку ерудицію, був схильний до пошуку однодумців. Він міг за зовнішніми ознаками визначити духовний стан і настрій кожного вихованця, міг оголосити своєрідний конкурс на творчу роботу будь – якого змісту. Так він визначав коло інтересів дітей. І лише після цього відкривав перспективу – показував їм, як у майбутній спільній справі буде потрібна винахідливість, розмаїтість їх здібностей. Не одне покоління дітей за весь трудовий шлях Олега Михайловича пройшло через гуртки радіоконструювання. Вони любили свій гурток, свого педагога – наставника, адже більшість учнів саме тут обрали собі професію, пов’язали своє життя з радіосправою. 40 років Олег Михайлович присвятив залученню молоді до технічної творчості. За багаторічну роботу відмічений знаком “ Відмінник освіти України”, медаллю “ За трудову доблесть”, був делегатом V з’їзду вчителів України . Він пійшов в інший світ 23.09.2006.

/Files/images/0,5х2.jpg Пам’ять про нього і частина його душі назавжди залишиться в справах його .


Наш методистпочаткового рівня

Так майбутні конструктори, інженери роблять перший крок в захоплюючий і складний світ техніки.

В Городнянській станції юних техніків працює гурток початкового технічного моделювання, керівником якого є талановита, обдарована людина – Пилипенко Наталя Вікторівна.

Саме з початкового технічного моделювання починається технічна творчість молодших школярів. І дуже швидко виявляється, що в світі техніки є багато цікавих справ, які під силу навіть першачку. Так, не дуже просто працювати за схемами чи кресленням, але час летить непомітно – і всього через декілька занять вчорашній новачок з гордістю демонструє своїм товаришам автомобіль, вітрильну яхту чи літаючу модель, зроблені власноруч поки що з картону.

Фото різних виробів тут...

Ще декілька занять – і керівник пропонує провести перші змагання, де є і переможці, і призи…

Наталя Вікторівна цікаво і змістовно будує свій навчальний процес і спрямовує його на трудове і духовне виховання гуртківців. Вона знайомить дітей з різними видами технічної творчості, розвиває конструкторські здібності, винахідливість, просторове і логічне мислення, уяву, фантазію, здатність проявляти творчу ініціативу.

Гуртківці Наталії Вікторівни – неодноразові призери обласних змагань з початкового технічного моделювання.


паперопластика Керівник гуртків «Моделювання іграшок – сувенірів».

Шулдик Людмила Степанівна свою трудову діяльність в Городнянській станції юних техніків розпочала у 2009 році і дуже швидко адаптувалась в колективі. За короткий час опанувала специфіку роботи в позашкільному закладі.

Людмила Степанівна володіє широким спектром діяльності: вміє малювати, ліпити, в’язати, шити, конструювати. ЇЇ багатогранний талант постійно вдосконалюється: вона постійнов пошуках нових знань та технік виготовлення різних сувенірів та іграшок. Своїми знаннями і вміннями вона охоче ділиться з дітьми. На заняттях використовує нетрадиційні сучасні методи навчання. Діти із задоволенням відвідують її заняття. Спільна праця дає гарні результати. ЇЇ учні – постійні учасники і переможці обласної і Всеукраїнської виставок «Знай і люби свій край». Їх творчі роботи відрізняються вишуканістю, колоритністю.

За підготовку гуртківців – переможців виставок Людмила Степанівна нагороджена дипломом І ступеня управління освіти і науки обласної державної адміністрації.


/Files/images/01/Іріна Олеговеа паперопластика.jpg Керівник гуртка паперопластики

Кузнецова Ірина Олегівна прийнята в станцію юних техніків на посаду керівника гуртків народної творчості в 2014 році. Вона – не новичок у позашкіллі.

Має вищу педагогічну освіту, за спеціальністю – вчитель образотворчого мистецтва. Ірина Олегівна 5 років пропрацювала керівником гуртків у РЦДЮТ, а потім приєдналася до колективу станції юних техніків.

Ірина Олегівна - людина дуже обдарована, має витончений художній смак та почуття прекрасного. Це все відтворюється в роботах художниці та її вихованців.



/Files/images/555.jpg районні змагання з цього виду спорт


/Files/images/01/IMG_2679.jpg Не одне покоління навчалось і виховувалось на традиціях гуртків автотрасового моделізму.

Близько 30 років Жаловський Анатолій Петрович працює на станції юних техніків. Про таку людину, як він, говорять: “ Майстер на всі руки”. Він майже все вміє: навчав дітей конструювати саморобні картинги, будувати авто- і трасові моделі, створювати прилади різних конструкцій та призначень.

У формуванні майбутніх техніків, конструкторів, інженерів велике значення мають технічні гуртки і такі самовіддані та працелюбні керівники, як Анатолій Петрович. Протягом всієї педагогічної трудової діяльності він ніс любов до дітей, до технічної творчості, вмів передати їм свою майстерність та знання, зацікавлював, розвивав їх здібності та нахили, створював умови для самореалізації кожного гуртківця, виховував творчу особистість. Він зумів довести дітям, що технічна творчість – це свобода вибору, крок у невідоме, це новизна, здогадка, евристичне прозріння, що викликає натхнення, радість, віру у свої сили.

/Files/images/0,5х2.jpg Гурткові змагання з трасового моделізму...

Діти люблять свій гурток, вчителя, вдячні йому за доброзичливість, взаємодопомогу, цінують його “ золоті руки”.

6 лютого 2020 року після тривалої хвороби, пішов з життя наш колега Жаловський Анатолій Петрович.


/Files/images/zagruzit/IMG_2687.jpg Продовження династії

Любов до технічної творчості своїм синам прищепив батько Жаловський Юрій Анатолійович, відомий в області та за її межами корифей авіамодельної справи, який був керівником авіамодельного гуртка на станції юних техніків. Змалку вони бігали до батька на роботу; не помітили, як захопилися авіамоделізмом.

Дитяча гра "пускати паперові літаки" перетворилася в щоденну працю на заняттях гуртка. Сергій конструював кордові та вільнолітаючи моделі, приймав участь у обласних та Всеукраїнських змаганнях, займав призові місця, став першорозрядником з авіамодельного спорту.

Після закінчення школи прийшов в станцію на роботу керівником гуртків, паралельно навчався в Чернігівському педагогічному університеті інституті ім. Т.Г.Шевченко. 14 років навчав дітей авіасправі. Але життя внесло свої корективи: він покинув улюблену роботу.

Дитяча мрія - конструювати літаки - повернула згодом його в станцію юних техніків. Зараз Сергій Юрійович готує нову зміну юних авіамоделістів.


/Files/images/01/Олександр.jpg Із вихованців в керівники

Пилипенко Олександр Ярославович вперше познайомився з технічною творчістю будучи учнем молодших класів. Йому припали довподоби заняття в радіотехнічному гуртку, керівником якого був Вендт Олег Михайлович, котрий познайомив Олександра зі світом радіоелектроніки, дав йому грунтовні знання та прищепив інтерес до радіоконструювання. Олександр настільки захопився світом радіотехніки, що не полишав відвідувань гуртка починаючи із молодших класів до самого закінчення школи.

Будучи вхованцем гуртка Олександр Ярославович приймав участь і займав призові місця на обласних конкурсах та виявив неабияку обдарованість в радіотехнічній справі.

Таке захоплення не могло не позначитись на виборі майбутньої професії - після закінчення навчання Олександр Ярославович повернувся в станцію юних техніків на роботу керівником гуртка радіоелектроніки, щоб поділитися своїми знаннями та досвідом з підростаючим поколінням. І зараз він вже сам навчає дітей своїй улюбленій справі.


/Files/images/01/IMG_269.jpg Немеркнуча краса

Лось Надія Павлівна прийшла працювати у станцію юних техніків у 2004 році керівником гуртків лозоплетіння та виготовлення аплікацій із соломки та вже 15 років присвятила цій творчій справі. Надія Павлвіна організувала роботу на базі обласної школи-інтернату та працювала з особливими дітьми. Наразі Надія Павлвіна працює на базі початкових класів.
Здавалось би прості речі - вироби з лози, але під її вправними руками вони набирають заворожуючої краси.
Своїм талантом Надія Павлівна щедро ділиться з вихованцями гуртка, а створені під її керівництвом експонати завжди виборюють призові місця на обласних та всеукраїнських конкурсах.

Кiлькiсть переглядiв: 1561

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Дата останньої зміни 16 Жовтня 2023

Фотогалерея