Історичні дані

про Городнянську міську станцію юних техніків

Відлік історії технічної творчості юних техніків Городні розпочався в 1955 році: при Городнянському будинку піонерів були організовані для учнів шкіл міста два гуртки – радіотехнічний (керівник Мірошниченко Олександр Петрович) та авіамодельний (керівник Тимошенко Леонід Федорович). Пізніше в 1959 році почав працювати фотогурток (керівник Деркач Броніслав Михайлович).

Постановою Чернігівського промислового відділу облвиконкому за № 4 від 14 липня 1964 року в м. Городні було відкрито станцію юних техніків.

Працюють гуртки: авіамодельний, радіоконструкторський, автомодельний, гурток картингістів та радіооператорів. Діяльність СЮТ широко висвітлюється на сторінках як районної газети "Колгоспний промінь", так і в обласних – "Деснянська правда", "Комсомольський гарт", "Сільскі новини".

про сютпро сютпро сютпро сютпро сют

Справжні зміни в роботі СЮТ розпочались в 1969 році, коли на постійну роботу прийшли нові керівники гуртків:

колишні вихованці технічних гуртків Будинку піонерів –

/Files/images/zagruzit/011.jpg /Files/images/zagruzit/006.jpg /Files/images/zagruzit/Image0033.JPG /Files/images/zagruzit/Image0032.JPG /Files/images/Захваченный кадр 1.jpg

Вендт Олег Михайлович (керівник радіолабораторії), Жаловський Юрій Анатолійович (керівник авіамодельної лабораторії), Воронюк Олександр Юхимович (керівник фотогуртків).

В 1970 році в СЮТ відкривається судномодельна лабораторія, якою керує Теліман Юрій Миколайович, в 1972 році – автомодельна лабораторія (керівник Жаловський Анатолій Петрович).

/Files/images/storchn_dann/трасовий.JPG

/Files/images/storchn_dann/судомодельний.JPG

Приходять перші успіхи в обласних та республіканських змаганнях, виставках, конкурсах. Оновлюється матеріально – технічна база. У 1983 році в місті будується кордодром. Майже 10 років в Городні проходять обласні змагання з авіамодельного спорту в класі кордових моделей. На змагання приїжджають не тільки моделісти області, а також юні пілоти з Києва та Гомеля. Станція організовує і проводить змагання з судномодельного спорту.

В 1987 році СЮТ переходить в нове приміщення, де обладнано 7 лабораторій: авіамодельна, автомодельна, судномодельна, картинг, радіо- та фотолабораторії, лабораторія технічної творчості молодших школярів.

Реалізовуючи державну політику у сфері позашкільної освіти, її правові, соціально-економічні, організаційні, освітні та виховні засади, у своїй діяльності СЮТ керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», Положенням про позашкільний заклад.

Відповідно до поставлених завдань СЮТ координує інформаційну, методичну та організаційно - масову роботу шкіл району з технічної творчості.

гуртки в СЮТ

Авіамоделісти Городнянської СЮТ займали провідне місце в області. За роки існування авіамодельної лабораторії ( з 1969 по 2013 рік ) моделісти завоювали 12 кубків обласних змагань, 37 учнів були чемпіонами області, 8 моделістів - переможцями та призерами Республіканських змагань. Десятки вихованців – авіамоделістів стали розрядниками з авіамодельного спорту, а 6 гуртківців виконали норматив «Кандидат в майстри спорту СРСР». В гуртку приділялась велика увага ранній профорієнтації. Заняття в авіамодельному гуртку сприяли створенню умов для становлення дітей як особистостей, розвитку їх здібностей. Десятки вихованців авіамодельної лабораторії назавжди пов’язали своє життя з авіацією.

Не менш успішно працюють радисти станції.

Плідну роботу з реалізації творчих здібностей гуртківців, інтелектуального, фізичного і духовного розвитку дітей, вирішенню проблеми зайнятості дітей, підготовки їх до активної професійної і громадської діяльності проводив керівник радіолабораторії Вендт Олег Михайлович, який віддав роботі в позашкіллі кращі роки свого життя. Діти на його заняттях опановували основи радіоконструювання, телеграфію, радіопеленгацію, становились учасниками та призерами районних та обласних змагань з цих видів спорту. А скільки пристроїв та приладів побутового призначення виготовили його гуртківці для участі в обласних виставках з технічної творчості! Він умів підмічати актуальні проблеми сьогодення і направляв в це русло творчу роботу своїх гуртківців.

Зараз цю роботу продовжують вихованці Олега Михайловича – Панасевич Ігор Петрович та Пилипенко Олександр Ярославович. Кожний рік журі обласних та всеукраїнських виставок «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» не перестають дивуватися оригінальності, талановитості наших гуртківців. Більше 20 років поспіль техніки станції займають І командне місце на обласній виставці з технічної творчості. Роботи, які подаються на розгляд журі в м. Київ, високо оцінюються.

Нині робота радіоелектронних гуртків нашої станції – одна із кращих в області.

Трасовий автомоделізм – один із самих молодих видів технічної творчості. Прийшов він до нас у 1971 році, очолював ці гуртки Теліман Юрій Миколайович, людина технічно грамотна, досвідчена. Їм була побудована траса, на якій діти відточували практичні навики з керування трасовими автомобілями. Під час зимових канікул 1972 року в Києві відбулися перші республіканські змагання школярів з трасових моделей. Честь Чернігівської області захищала команда Городнянської станції юних техніків, яка зайняла 5 місце. Анатолій Кошовий тоді в особистому заліку посів 3 місце.

І нині гурток успішно працює. Він відрізняється якісним відвідуванням занять дітьми. У ньому працюють учні 4-7 класів. Вони вивчають технології побудови різних класів автомоделей, знайомляться з новими прийомами обробки матеріалів на верстатах, працюють з деревом, металом, пластмасою, приймають участь в матчевих зустрічах, які проходять в місті Чернігові. Діти автомодельного гуртка кожен рік створюють все нові і нові проекти для виготовлення різноманітних пристроїв для участі в виставках технічної творчості. Зусилля дітей і керівника високо оцінюються: діти отримують багато грамот і дипломів з обласної і всеукраїнської виставок технічної творчості.

Початкове технічне моделювання – наймасовіші гуртки станції, вони працюють на базі міських шкіл, тому користуються популярністю. Така співпраця з базовою освітою дає змогу залучати дітей на ранньому етапі до науково-технічної творчості. ПТМ - початкова ланка технічної творчості. Мета їх – введення дітей в світ техніки, залучення до створення іграшок, моделей транспортної техніки. Ці гуртки забезпечують наступність у гуртках інших профілів, свідчать про те, що інтерес до технічної творчості зростає

поступово. Підсумком набутих знань та вмінь є міські, районні та обласні змагання з ПТМ, в яких наші гуртківці обов’язково приймають участь. Із року в рік ми маємо призові місця на обласному рівні ( 2016 – ІІ, 2017 – ІІ, 2018 - ІІІ ). Керівник гуртка Пилипенко Наталя Вікторівна неодноразово нагороджувалась грамотами ЧОЦНТТУМ, обласного відділу освіти за підготовку команди – переможниці.

Фотографія є найпоширенішим і найпопулярнішим видом мистецтва серед учнівської молоді. Метою програми цих гуртків є формування компетентностей особистості засобами фотоаматорства. Ще в далекому 1973 році за документальний фільм «Пісня трьох вітрів», який знімався при закладанні парку дружби в Сеньківці, юні кінолюбителі нашої станції юних техніків отримали Почесну Грамоту від імені ЦК ЛКСМУ за пропаганду військово – патріотичної роботи серед молоді

Всі роки ці гуртки успішно працювали. Вони формували в учнів практичні уміння і навички роботи в різних жанрах фотографії, допомагали в набутті досвіду власної творчої діяльності, розвитку художнього смаку, задоволення потреби особистості у творчій самореалізації. Їх відвідували діти 6 – 10 класів. Зараз цей гурток набув іншого змісту: в ньому поєднані радіо, кіно та фотороботи. Він має назву «Мультимедіа». В 2012 році він припинив існування у зв’язку з відсутністю сучасної оргтехніки. Але протягом 2013 – 2014 навчального року станція поповнилась цифровими фотоапаратами, комп’ютером, відеокамерою та було відновлено роботу гуртків цифрової фотографії та мультимедіа.

Декоративно - прикладне мистецтво.

Зараз в станції працюють 18 гуртків технічного профілю і 4 гуртків художньо – технічного. Це гуртки моделювання іграшок – сувенірів, лозоплетіння. Вони розвивають у учнів творчу уяву, фантазію, почуття прекрасного, формують високі естетичні смаки, відроджують національні ремесла, традиції українського народу, прививають любов до рідного краю, Батьківщини. Колектив станції пишається своїми вихованцями, які разом з керівниками створюють чудернацькі експонати для виставок «Знай і люби свій край»: казкові витинанки, сюжетні композиції в техніці плетіння лозою, панно в техніці аплікації, плетіння гачком.

Успішно працюють гуртки лозоплетіння - керівник Лось Надія Павлівна, яка організувала роботу на базі обласної школи - інтернату та працювала з особливими дітьми. Вхованці плідно працювали і кожен рік вони ставали призерами обласної та Всеукраїнської виставок з декоративно-ужиткового мистецтва. Наразі Наія Павлівна працює на базі початкових класів та старанно готує нових переможців.

Гуртки «Моделювання іграшок – сувенірів» очолила молода, енергійна людина Шулдик Людмила Степанівна, яка має високе почуття художнього смаку. Вона вміє малювати, шити, конструювати, в'язати спицями, гачком. І все це з задоволенням передає дітям. На її заняттях завжди цікаво, оригінально, незвичайно. Вона створює позитивні обставини, стимулює, активізує творчу діяльність гуртківців.

Кiлькiсть переглядiв: 1080

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Дата останньої зміни 16 Жовтня 2023

Фотогалерея